Videa + článek: aktuality z atletiky

Sprinter Dominik Záleský se spolu s Michaelou Hrubou postarali o nejkvalitnější výkony v rámci Akademického mistrovství České republiky ve strahovské hale. Záleský letos startoval poprvé a hned si vylepšil osobní rekord na halové šedesátce na 6,67s. Původní rekord si vylepšil o 8 setin a novým časem zaostal o pouhé 4 setiny za limitem na světový šampionát.

Michaela Hrubá startovala v obou skokanských sektorech. Nejdříve dominovala ve skoku dalekém. Prvním pokusem přešlápla, ale následně si vylepšila osobní maximum na 602 cm a tímto výkonem také zvítězila. Ve výškařském sektoru měla pouhých 7 pokusů. S přehledem zdolala 185 centimetrů čímž si zajistila druhý akademický titul. Zbylými dvěma pokusy se pokoušela zdolat laťku ve výšce 190 centimetrů. Oba pokusy byly nadějné, ale ani jeden ji přes laťku úspěšně nepřenesl.

Jakub Holuša si pochvaluje aktuální systém tréninku pod vedením Tomasze Lewandowského a nechal se slyšet, že by ho tato změna mohla posunout, aby mohl bojovat s nejlepšími půlkaři a mílaři na světě. Aktuálně je na soustředění v horském středisku Fall Creek v Austrálii, kde celkem stráví 4 týdny. Pochvaluje si místní krajinu, kde je „miliony“ cest, vše po měkkém podkladu a v nadmořské výšce 1600 až 1800 metrů nad mořem. Každý den potkává stovky běžců. My již v březnu na halovém mistrovství světa v Birminghamu uvidíme, jak se jeho tréninkové úsilí projeví. Hlavním Jakubovým cílem je obhajoba stříbrné medaile, jež získal před dvěma lety.

Mohlo by se vám líbit