Turnaj mistryň nabídl dnes ze dvou zápasů dvě překvapení! Bohužel to odnesla Petra Kvitová!

Včera se rozehrál tradiční turnaj mistryň a dnes pokračoval dalšími dvěma zápasy. Na programu byla dnes i česká lvice Petra Kvitová. Ale pojďme pěkně popořádku.

První utkání proti sobě svedl rusku Marii Sharapovou proti níž se postavila dánka Caroline Wozniacki. Caroline začala skvěle a hned vzala rusce podání, ovšem ta si jej skoro v zápětí vzala zpět a za stavu 5-4, šla dokonce ruska podávat na ukončení prvního setu. Kouzlo „Caroline Wozniacki“ poprvé! Caroline vzala Sharapové podání a v tiebreaku pak rozhodla o svém vítězství v prvním gamu. V tom druhém to bylo jako přes kopírák, ovšem tentokrát se šťastným koncem pro Marii Sharapovou. V rozhodujícím třetím setu pak za stavu 3-2 pro Caroline začalo působit opět kouzlo alá „Caroline Wozniacki“. Ta již Marii do hry vůbec nepustila. Hrála fantasticky a do kurtu jí padalo vše. Maria pak neuhrála ani game a zaslouženě tak po setech 7-6, 6-7 a 6-2 se raduje s první výhry na turnaji dánská hráčka.

Poté již usedli k televizním obrazovkám čeští příznivci. Petra Kvitová nastoupila proti Agnieszce Radwaňské s kterou má výrazně pozitivní bilanci! Vždyť se s polkou utkala již 6x a v 5 případech dokázala vždy odejít s kurtu jako vítěz.

Jenomže co čert nechtěl! Petře dnes nevycházelo vůbec nic a naopak se porážela sama. Spoustu nevynucených chyb a přesná a trpělivá hra Radwaňské ukončila utkání vlastně ještě dříve než skoro začlo. Již po prvním setu, který Petra Kvitová prohrála 2-6 bylo jasné, že na krásný tenis si budeme muset minimálně do zítřejšího dne počkat. Agnieszka Radwaňská po setech 6-2 a 6-3 porazila Petru Kvitovou a udělala tak důležitý krok k postupu do semifinále! Petra si může reputaci napravit ve čtvrtek, když se utká rovněž s dnešní poraženou Sharapovou. Jenomže vzhledem k tomu, že Petra na Marii zahrát skoro vůbec neumí je více než jasné, že utkání to nebude lehké. To tedy ani trochu!

Mohlo by se vám líbit