Špotáková zkompletovala zlatou sbírku. Vyhrála na ME. Chodkyně Drahotová skončila třetí a bere bronz!

Barbora Špotáková veze z letošního mistrovství Evropy v Curychu zlato! Dnes byla k vidění velmi napínavá podívaná. Bára vyhrála pátým pokusem, kdy oštěp poslala do vzdálenosti 64,41 metru. Špotákové právě tento titul z mistrovství Evropy chyběl do své sbírky. „Je to doma, ale musela jsem v sobě objevit tu bojovnici, dneska to bylo hrozné a vůbec nevím proč. Sice ten výkon je špatný, povedl se jenom jeden hod, ale nakonec se můžu pochválit za to, že jsem zabojovala, vytáhla jsem se z hrozného marastu,“ řekla novinářům Špotáková.

Další cenný kov získala v chůzi na 20km Anežka Drahotová jenž skončila třetí a bere bronz. Dlouho to vypadalo i na stříbro, ale na posledním kilometru se juniorská mistryně světa nechala předejít ukrajinkou Oljanovskou. „Byl to pro mě hrozně těžký závod. Očekávala jsem tenhle vývoj a současně jsem se ho i bála. Teď zpětně musím říct, že mě strašně mrzí to druhé místo. Ten čas je ale skvělý, takže jsem spokojená,“ řekla pro českou televizi Anežka. Díky bronzu se Anežka Drahotová zapsala do historie evropských mistrovství, jako nejmladší česká medailistka v historii.

Zítra je na programu Vítězslav Veselý, který v oštěpu obhajuje zlato z Helsinek a Denisa Rosolová, jenž obhajuje stříbro na 400 metrů překážek.

Mohlo by se vám líbit