Sportovní vybavení. Lze jej nakoupit online?

Nakupování na internetu se stalo běžnou součástí našich životů. Objednat si zboží na dálku se totiž dnes už většina Čechů neobává, a to ani u takového sortimentu,jakým je sportovní vybavení.

Sportovní vybavení se v e-shopech prodává stále častěji

E-commerce je meziročně na vzestupu a v roce 2017 vzrostla o celých 18 %. Ačkoli mezi nejprodávanější sortiment dlouhodobě patřila elektronika, zdá se, že tento trend pomalu klesá. Naopak na vzestupu je zboží z dalších oblastí. Jedná se především o potraviny, módu a sportovní vybavení. Co se týče poslední jmenované sféry, nákup potřeb pro různé sportovní aktivity meziročně vzrostl o celých 23 %, tedy o více než jednu pětinu. Nejčastěji se přitom prodává cyklistické vybavení.

Lidé si navykli nakupovat na internetu z několika důvodů. Kromě toho, že je celý proces obvykle daleko pohodlnější, zákazníky láká rovněž široký sortiment zboží a samozřejmě i nižší ceny, které jsou ještě mnohdy podpořeny různými akcemi. Pokud tedy zákazníci např. využijí slevy na Insportiline, mohou při nákupu sportovního vybavení ušetřit. Jak přitom dokládá třeba takový slevový kupón – 25 % na Hervis, ušetřené částky mohou být opravdu zajímavé.

Příklad první – jak vybrat cyklistické vybavení

Češi cyklistiku milují. Jenže aby šlo tuto aktivitu opravdu naplno, musíte se zaměřit na spoustu důležitých kritérií. Neexistuji totiž kolo, které by bylo vhodné pro všechny terény. V prvé řadě se tedy zaměřte na terén, v němž chcete jezdit. Při špatném výběru se vám totiž nepojede dobře, ale především to bude mít negativní dopad na vaše zdraví. Bolavé klouby při jízdě v náročném terénu na kole bez odpružení totiž nejsou ničím výjimečným.

Při výběru bicyklu samozřejmě hrají roli i další kritéria. Podstatná je i výška jezdce, případně technologie zpracování rámu. Pokud to navíc s cyklistikou myslíte opravdu vážně, pozornost musíte věnovat i dalším detailům. Měli byste mít např. kvalitní cyklistické tretry, při jejichž výběru se zaměřte nejen na velikost, ale také na zapínání a kompatibilitu s pedály. To vše se výsledku projeví kvalitou přenosu výkonu při jízdě, což je enormně důležité.

Příklad druhý – jak vybrat běžecké vybavení

Přes internet se často nakupuje rovněž běžecké vybavení. Důvodem jsou opět příznivé ceny při vysokému komfortu a pestrosti zboží. K dispozici dnes navíc máte všemožné návody, jak ušetřit. Zároveň ovšem platí, že peníze by měly být až na druhém místě. Nejdůležitějšími kritérii jsou šířka a délka běžecké obuvi, která by neměla v žádném případě tlačit.

To ale poněkud znesnadňuje nákup na dálku, ačkoli dlouholetí běžci mohou z předešlých zkušeností odhadnout, jaké boty by jim mohly přesně sedět, a které pro ně naopak příliš vhodné nebudou. Pokud ovšem nechcete riskovat, stále si můžete objednat další vybavení. Na mysli máme především běžecké oblečení, které si je možné v některém z e-shopů vybrat jednodušeji.

Tip na závěr: nechte si poradit od odborníků

Ať už potřebujete jakékoli sportovní vybavení, vždy pamatujte, že žádný učený z nebe nespadl. Zjistěte si tedy co nejvíce relevantních informací, prostudujte různé návody a určitě se neostýchejte dotazovat. Kvalitní prodejci by totiž měli být odborníky a svým zákazníkům obvykle dokážou s nákupem poradit. A navíc nezapomeňte, že máte 14 dnů na vrácení zboží bez udání důvodů. Pokud byste si tedy přes veškerou snahu nevybrali dobře, nejedná se o neřešitelný problém.

Mohlo by se vám líbit