Sparta v Evropské lize skončila. Vyřadila jí přísná pentle!

Fanoušci Young Boys Bern byli ve velkém očekávání, zda se podaří husarský kousek, podobně jako v úterní lize mistrů, kde si Basilej poradila s Liverpoolem. Ve Švýcarsku to vřelo, ovšem již před začátkem utkání, byli švýcarští fandové v relativním klidu a prostě věřili, že to domácí nějak učuchtají a postoupí.

Pro Spartu přišla navíc velmi špatná zpráva, neboť k mači nemohl nastoupit David Lafata, jenž jako vůdce týmu v kabině i na hřišti citelně scházel! Sparta byla v útoku takřka bezbranná. Hold se nyní projevilo, jak to může dopadnout, když má tým jen jednoho kvalitního útočníka a najednou se zraní. Mimochodem: nedopadlo to dobře!

V útoku tedy Lafatu zkusil nahradit Tomáš Přikryl, jenž si tento post vyzkoušel už v pohárovém utkání s Příbramí. Jenomže Příbram není Young Boys! Přikryl se snažil o tom žádná, ale Lafata je jen jeden. Tam kde by Lafata třebas byl, tam byl Přikryl o půl krok vzadu.

V první půli měly oba celky možnosti ke skórování, ovšem poločas skončil 0-0. V druhé půli narušila postupový průběh situace v pokutovém území, kde Brabec dal ruce na soupeřova záda, ten je ucítil a spadnul. Turecký sudí poté odpískal velmi přísnou penaltu ke které se postavil Hoerau a s přispěním velkého, ale velkého kusu štěstí procedil za Štěchova záda. Sparta poté věděla, že chce-li postoupit musí alespoň vyrovnat. A ona ta šance skutečna přišla. Nejdříve Hušbauer poslal gólovou hlavičku do protipohybu brankáře, ten se ovšem zázrakem stihl ještě přemístit a míč vyrazit. Největší šance pro Spartu však přišla hned v zápatí. Tentokrát byl brankář již překonán, ale Holek prostě není útočník, ovšem přepálit branku ze zhruba 4 metrů je opravdu velké umění! On už to vlastně krásně okomentoval v televizi Jaromír Bosák slovy:“Krista boha to už snad není ani pravda!“. A když si pak v 93 minutě udělal s poloviny výlet na Štěcha Steffen bylo hotovo. Sparta tak podlehla Bernu 2-0 a v jarní fázy Evropské ligy ji neuvidíme.

Mohlo by se vám líbit