Sparta má titul ve svých rukách! V Boleslavi otočila utkání. Sudí chyboval na obou stranách.

Že pražská Sparta boj o titul nezabalila a bude bojovat do posledního kola bylo jasné. Přitom, když vedla Plzeň již o 6 bodů zdálo se být hotovo. Jenomže souhra náhod tomu chtěla tak, aby se o titulu rozhodlo až v sobotu na letné. To totiž Sparta přivítá doma právě první Plzeň, která vede tabulku o tři body. Jenomže Sparta je doma a určitě bude chtít vyhrát. K titulu má teď jednoznačně blíž letenští. Plzeň totiž ztratila v posledních 2 kolech v Teplicích a doma s Mladou Boleslaví. Tedy s týmy, kterými Sparta vyhrála „zaslouženě“. Aspoň tak to viděli sudí.

O Lafatově leteckém dnu s Teplicemi už se napsalo dost. Je na čase rozebrat druhé utkání.

Většina národa si myslí, že rozhodčí jsou Spartě nakloněni! Tak tomu skutečně bylo v utkání s Teplicemi, ovšem v utkání s Boleslaví rozhodčí dělali chyby na obě strany. Je pravda, že stavu 1-1 nebyl uznál Mladé Boleslavi gól na 2-1 a z následujícího protiútoku Sparta defakto rozhodla. Těžko hodnotit, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby branka platila. Sparta by jen těžko hledala síly na obrat v zápase. Gól Mladá Boleslav dala zcela regulérně. Sudí chyboval! Ovšem ne poprvé!

Vraťme se do prvního poločasu, kde Magera ostře kolíkama zajel Magerovi na koleno. Surový faul hodnotí pravidla fotbalu jako Červená karta. Ta se nekonala, dokonce Magera neviděl ani hodně tmavě žlutou! Poté se chybovalo na druhé straně, když Ščuk hrál čistě míč, ovšem sudí mu vytáhl žlutou kartu.

Se žlutou kartou hrající Štohanzl dal rozhodčímu 3 příležitosti, poslat jej předčastně do sprch. To se nestalo. Štohanzl fauloval v utkání na 4 žluté karty – viděl ale jen jednu a proto utkání dohrál!

Pak inkriminovaný moment – penalta Sparta. Penalta byla odpískána naprosto v pořádku. Možná to v televizi vypadalo na letecký den Bořka Dočkala, ovšem ke kontaktu opravdu došlo a penalta se tedy kopat měla. Václav Kadlec ji proměnil a děfakto rozhodnul. Pak ještě Kadeřábek přidal na 3-1 a bylo hotovo. Boleslavi se podařilo ke konci ještě Wágnerem snížit, ale to bylo vše. Sparta vyhrála 3-2 a na vedoucí Plzeň ztrácí jen 3 body a v sobotu může jít do čela!

Je jasné, že zápas jara bude pro sudího velmi náročný. Spartě se letos pomáhalo víc než dost a mohlo by to být dosti okaté!

Možná by byla nejlepší volba, požádat o rozhodčí z Německa. (Ti právě už jednou k zápasu o titul byli pozváni a utkání zvládli prvotřídně! Jistě si vzpomenete, když sudí Stark písknul do píšťalky hráči byli jak beránci!).

Je už teď skoro jisté, že sobota o titulu rozhodne.

 

Mohlo by se vám líbit