Senzace! Česká mix-štafeta má zlatou. Mistrovství světa v Biatlonu začalo

Jako z říše snů vstoupila do prvního závodu na mistrovství světa ve finském Konliolahti česká smíšená štafeta. V tradičním složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec si tato sestava hned splnila cíl, jež česká náročná veřejnost očekávala. Veronika Vítková i přes 4 dobíjení na střelnici předávala štafetu na prvním místě. Především bezchybnou střelbou, jež předvedla Gabča Soukalová jsme drželi krok s čelem závodu. Michal Šlesingr si vybral slabší chvilku na střelnici, ovšem jen s  jedním dobíjením zvládnul předávat na druhé pozici. V posledním úseku, kde česká štafeta ztrácela na Bělorusko nějakých 20 vteřin se vědělo, že medaile by to být měla. Na Moravce se navíc začal poslední kolo výrazně dotahovat Fourcade z Francie. Ten měl ztrátu na Moravce skoro minutu a po prvním kole u to bylo „jen“ 30 vteřin. Ovšem Ondřej i přes jedno dobíjení pozici udržel a navíc za Bělorusko se trápil na střelnici Liadov a nakonec se propadl až na 4 příčku. Ondřej tak s náskokem 20 vteřin dovezl štafetu do cíle na zlaté příčce!

Zlato tak bere Naše štafeta ve složení Verča Vítková, Gabča Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec! Druhá skončila Francie a bronz musí letos stačit Norsku. Bělorusko, které od druhého úseku, kde vytvořila obrovský náskok Domracheva musí být rádo za i tak krásné 4, ale bramborové umístění.

5 dojelo Rakousko. Naopak velmi zklamané může být Německu, kterému musí stačit až 6 příčka.

České smíšené štafetě ještě jednou moc gratulujeme! Všechny závody na MS samozřejmě můžete sledovat zdarma na Našich stránkách.

Mohlo by se vám líbit