Šafářová přidala druhý bod! Česko vede ve finále Fed Cupu nad Německem po prvním dni 2-0

Dvě vítězství za poslední 3 roky. Letos běží 4 rok a český tým má opět nakročeno k vítězství. Po prvním dni vedeme nad Německem již 2-0 a stačí k výhře jediný bodík.

Začala Petra Kvitová proti které se potkala Petkovičová. Ovšem sama asi tušila, že dnes neměla žádný nárok. Petra hrála výborně, nedělala nevynucené chyby, servis měla takřka bezchybný. V této formě byla dnes Petra k nezastavení a nedala soupeřce vůbec šanci. Po 79 minutách si došla pro první bod.

Po ní se na kurtu představila Lucka Šafářová, které se postavila Kerberová. Kerberová hrála odhodlaně srovnat sérii. Vzala hned na začátku v prvním setu Lucii podání a potvrdila brejk. Jenomže pak přišel vzestup české hráčky a v závěru setu neuvěřitelná chyba Kerberové, co jsme ještě snad nikdy nikde neviděli! Kerberová si byla totiž tak jistá, že zahrála vítězný míč, že zakřičela Lucce do úderu a to se podle pravidel samozřejmě nesmí. A jelikož to byl úder, kdy měla Lucie set ball, byl první set u konce. Druhý set začal znovu odhodláním Kerberové a opět vzala hned Lucii Šafářové podání. Ta si jej ale o tři hry později vzala zpátky a pak se zřejmě na psychice německé hráčky podepsalo to, jak nesmislně prohrála první set. Lucie pak bezchybně servírovala a na třetí pokus při podání soupeřky využila MatchBall. A mohli jsme pomaličku začít slavit! Ovšem trochu brzděme euforii, ten poslední bod bývá vždycky tak nějak nejtěžší!

Každopádně česká republika vede s Němkami ve finále Fed Cupu po prvním dni 2-0.