Šafářová ani na osmý pokus neporazila Kvitovou!

7-0 na vzájemné zápasy vedla před utkáním Petra Kvitová nad svou krajankou a kamarádkou Luckou Šafářovou. Lucka která ještě není úplně fit utkání prohrála. S Petrou tak na první vítězství stále čeká.

Utkání na turnaji mistryň bylo velice vyrovnané a Petra určitě nebyla lepší hráčkou, jen se k ní přiklonilo více štěstí, než k Lucii. První set, který směřoval do tiebreaku, který by byl asi spravedlivým vyústěním, Lucka nedopodávala. Vůbec poprvé v utkání přišla o podání a set ztratila v poměru 5-7.

Ve druhém setu začalo vše pro Lucku Šafářovou. Vzala Petře dvakrát podání a vedla už 3-0. Jenomže potom, jakoby Petru polila živá voda. Petra si vzala obě podání zpět a hned udržela podání. A rázem byl ukazatel skóre místo 3-0 pro Lucku, 3-4 ve prospěch Petry. Poté měla Petra Kvitová možnost vzít Lucce opět podání, ale ani dva brejkbally nestačily. Lucka srovnala na 4-4. Dále si hráčky držely podání až do stavu 6-5 pro Petru. Poté se zopakovala situace s prvního setu a Lucka set k tiebreaku nedopodávala. Po setech 5-7 a 5-7 tedy prohrála. Petra Kvitová si mohla připsat osmé vítězství proti Lucce Šafářové.

Lucie už ví, že na turnaji mistryň ve dvouhrách končí. Šanci má ještě s Mattekovou ve čyřhře. Petra si to o postup rozdá pozítří se španělskou tvrďačkou Muguruzovou.

 

Mohlo by se vám líbit