Pražská Sparta v lize mistrů letos končí. Stejně jako loni nestačila na Švédy!

O velké zklamání se dnes postarala pražská Sparta. I přes velmi nadějný výsledek z domácího utkání 4-2, dnes vypadla z Ligy mistrů. Opět se bohužel ukázalo, jak je výsledek o 2 branky zrádný. Obzvláště, když doma dostanete dva góly.

Sparta jela do Švédska s „nadějným“ výsledkem 4-2 z domácího utkání a nezačala špatně. V první polovině prvního poločasu měla Sparta více ze hry, bohužel si ale žádnou větší šanci nedokázala připravit. A tak se ke slovu dostal v 35.minutě Rosenberg a ukázal proč je největší hvězdou týmu Malmo. V krkolomné pozici si dokázal ubránit před obránci Sparty míč a skórovat. Sparta mohla ihned odpovědět, ale šanci Kováče zastavilo břevno. A protože nic víc se už nestalo, týmy odcházeli do kabin za stavu 1-0 pro Malmo.

Druhý poločas začal stejně jako první. Sparta byla o kousek lepší na míči, ale hned v 55 minutě přišel asi zbytečný faul Matějovského a přímý kop z velmi nebezpečné vzdálenosti. Kopu se ujal opět Rosenberg, Bičík udělal krok za zeď a Rosenberg jej překvapil. A bylo to 2-0! Spartě se asi nedá upřít snaha o to, vstřelit postupový gól, ale Malmo jí k žádné gólové šanci za celý druhý poločas nepustilo!

Stejně jako minulý rok i letos, Sparta skončila na kopačkách švédského týmu. Po Hackenu si vylámala zuby i na Malme. To tak slaví postup do posledního předkola a již dnes si zajistila postup minimálně do Evropské ligy. Sparta se alespoň o účast v druhé nejprestižnější evropské soutěži pokusí zabojovat. Los jí do posledního předkola postavil velmi silné Zwolle, tým z Nizozemska.

Mohlo by se vám líbit