Česká štafeta opět září! Puskarčíková, Soukalová, Landová a Vítková dnes v Hochfilzenu vyjeli bronz!

Byl to nádherný závod od začátku do konce. Ikdyž na prvním úseku hned ztratila Eva Puskarčíková hůlku, vůbec jí to nerozhodilo. Štafetu předávala Gabči Soukalové, která pak musela 2x dobíjet na položce ve stoje. Ovšem ani toto chvilkové zdržení nakonec mrzet nemuselo. Stejně se na střelnici ve stoje „vedlo“ i Landové. Ovšem zde chybovali výrazně i soupeřky a tak štafetu nakonec předávala na senzačním třetím místě. A co se potom dělo na střelnici v leže nutno vidět! Do té doby vedoucí a suveréní Rusky, jenž měly luxusní náskok skoro 40 vteřin na druhé Německo selhali! Ruska nejen, že 3x dobíjela, ale musela jít rovněž na trestné kolo. Německá naděje Preussová pak dotáhla štafetu se suveréním náskokem ke zlatu! Dlouho se držela Veronika Vítková druhá, ovšem za Bělorusko finišovala Domracheva a opět ukázala, proč vlastně jezdí ta nejlepší až na konec. Z pátého místa vybojovala pro Bělorusko velmi cenné druhé místo. O vteřinu za ní dojela Veronika Vítková.

Češkám to dnes prostě jelo a předvedli fantastický výkon! Formace ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková tak vybojovali senzační bronz a ukázali celému světu, že se s nimi opět musí počítat!

„Bylo vidět, že jsme se pořád pohybovali na špici. Holky byly výborné, tohle se hodnotí opravdu skvěle. Nemám koho vyzdvihnout, musím pochválit všechny čtyři. Byl to skvělý kolektivní výkon,“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Mohlo by se vám líbit