Češi hráli skvěle včetně gólmana Pavelce! Ovšem Kanada byla někde jinde. Viděli jsme nové mistry?

Utkání napínavé, akce střídala akci a v první třetině výrazně aktivnější a lepší čeští hokejisté. Ti Kanaďany přehrávali a bojovali. Šance střídala šanci a kanadští beci nevěděli, kam dřív skočit. Pak po 4 minutách s první šance Kanady přišel gól. Eberle se trefil. Češi i po inkasovaném gólu byli víc než jen vyrovnaný soupeř. Několikrát jsme nebezpečně zahrozili. Především Jágr byl pořád vidět a pořád si žádat kotouč.Ale nedáš dostaneš. Minutu před koncem první třetiny Hall poslal Kanadu do dvoubrankového vedení. Ovšem po 20 vteřinách se přeci jen hala poprvé rozjásala, To když Erat tečoval Kovářovu trefu a ještě před koncem třetiny snížil na 1-2.

V dalším průběhu jsme ovšem viděli Kanadu a její obrovskou sílu. Když si zamanula, tak český výběr i při hře 5 na 5 sevřela v obrané třetině. Když polevila mohli jsme se trochu nadechnout. Nadechnutí vyplynulo ve vyrovnávací branku Zaťoviče. Ovšem to netrvalo dlouho. Kanada ihned po inkasované brance přidala o dva stupně vyšší otáčky a za minutu bylo zase 2-3. Pak Kanaďané ještě v přesilovkách Seguinem a Crosbym upravili na 5-2 a bylo prakticky hotovo. Sobotkovi se sice podařilo snížit na 3-5, ale Toffoliho trefa do prázdné branky určila, že Kanada zůstane stále neporažena. Česko zdolala 3-6.

Čeští hráči přitom hráli výborně a vytknout jim snad kromě chyb v obraně nejde nic! Pavelec v brance tým několikrát podržel fantastickými zákroky. Ale bohužel se projevilo, že Kanada přivezla na šampionát do Prahy a Ostravy opravdu hvězdný výběr. Je jasné, že Kanada je hlavním aspirantem na titul.

 

Další hlavní aspirant z Ruska včera příliš nepřesvědčil a s Američany prohrál 2-4. A to byl ještě výsledek zápasu k Rusku velmi milosrdný!

V dalších hraných utkáních pak Švédi zdolali Lotyšsko 8-1 a Finsko si poradilo s Norskem v poměru 5-0.

 

Český tým je ve skupině zatím na 4, tedy posledním postupovém místě. Jenže soupeři mají ještě zápasy k dobru.

Mohlo by se vám líbit