Basilej senzačně vyřadila Liverpool! Ikdyž on hrál vlastně jen Gerrard

V lize mistrů do jarních vyřazovacích bojů již nepostoupí anglický Liverpool. Ten totiž nezvládnul zápas se švýcarskou Basilejí.

Liverpool měl nůž na krku a chtěl-li pomýšlet na vyřazovací boje v jarní části musel vyhrát. Remíza by nestačila. Jenomže v prvním poločase to byl Liverpool poslední doby, tudíš žádná sláva, ale hrůza! Snažil se pouze kapitán Gerrard. Liverpool měl jen jednu propagační střelu. S takovým nasazením opravdu nelze postoupit dále. Obzvláště, když útočník Basileje Frei zasadil ve 25minutě první ránu.

Do druhé půle poslal trenér Rogers Markoviče a ten výrazně pomohl oživit hru. Najednou jsme viděli Liverpool, který dlouho nikdo nepamatuje. Jenomže nadšení vydrželo jen 15 minut. Poté se projevila jižanská krev Markoviče, který se nesmyslně až klukovsky ohnal po protihráči rukou do obličeje. Sudímu nezbývalo nic jiného než Markoviče vyloučit. Jenomže Liverpool v 10ti hrál mnohem lépe než v plném počtu. Ovšem platilo to, co v prvním poločase. Snažil se pouze kapitán Gerrard. Ten sebou nestrhnul ani jednoho spoluhráče. Když pak Gerrard nádhernou trefou s přímého kopu vyrovnal zdálo se, že by mohli Reds utkání i otočit. Jenomže v závěrečném náparu Liverpoolu, měla mnohem více šancí na rozhodnutí Basilej. Ta nakonec remízu, i po výborném výkonu brankáře Tomáše Vaclíka udržela a může slavit. Dále s ní ze skupiny postupuje i Real Madrid, který neztratil ani bod.

Dalšími postupujícími jsou Atlétiko Madrid, Juventus Turín, Monako, Bayer Leverkusen, Dortmund a Arsenal.

Pouze s 3.příčkou a tím pádem postupem „pouze“ do Evropské ligy se můžou těšit v Olympiakosu, Zenitu Petrohrad, Anderlechtu Brusel a také v Liverpoolu.

Naopak letos v Evropských pohárech již pokračovat nebudou celky, jež skončily na posledních místech a těmi jsou Malmo, Ludogorets, Benfica Lisabon a Galatasaray Istambul.

Mohlo by se vám líbit