Arsenal střílel, bojoval, hrál o třídu líp – nakonec ovšem s United prohrál!

V dnešním derby anglické Premier league jsme měli možnost sledova šlágr kola mezi Arsenalem a Manchesterem United. Jak je již symbolické pro Arséna Wengera, jeho svěřenci prostě nedokážou vyhrávat s nejlepšími týmy anglické ligy. To se bohužel pro kanonýry potvrdilo i dnes.

Arsenal byl od úvodních minut mnohem aktivnější a United nepouštěli do žádných šancí. Hráči gunners ihned napadali a United s tím měli velké problémy. Chlapce za stavu 0-0 po poločase vyprovázel zasloužený potlesk vyprodaného Wembley.

Ovšem po změně stran neproměnili hráči Arsenalu dvě vynikající příležitosti a naopak United s přispěním neobčejného štěstí teče Gibbse dopravili míč do branky. Arsenal se tím ovšem nenechal vyvést s míry a pořád si hrál to svoje. Bohužel další gólové šance zůstaly opět neproměněny. A tak přišel po zásluze trest. United v opravdu první gólové šanci zápasu při přečíslení dva na jednoho po nádherném pasu Di Marii na Rooneyho vedl již 2-0. Kanonýři pak sice v 95′ minutě snížil brankou Girouda na 1-2, ale to bylo vše co jsme viděli. Arsenal byl lepší úplně ve všem. Manchester nevěděl absolutně, co má vlastně hrát. Přesto si veze domů 3 body. Opět nám dnes fotbal ukázal, jakou může mít tvář. Arsenal tak opět nedokázal porazil TOP tým z ligy. Do utkání se opět ani na chvilku nedostal Tomáš Rosický a jeho kariéra v Arsenalu zřejmě spěje ke konci.

Mohlo by se vám líbit