4 zápasy = 12 bodů, 4 chyby Petra Čecha, 4 obraty! Česká republika vede skupinu

Dnes se v Plzni konalo utkání dvou doposud neporažených celků kvalifikační skupiny A o postup na mistrovství Evropy, když proti sobě nastoupila Česká republika vs Island.
Zápas začal pro český výběr nešťastně, když po další obrovské chybě Petra Čecha v národním týmu využil Sigurdsson. Českým hráčům se naštěstí ještě do poločasu podařilo vyrovnat, když Pudilovu nabídku zužitkoval Pavel Kadeřábek. Po změně stran jsme stupňovali svůj tlak a po vlastním gólu Halldorssona bylo hotovo. Island pak ještě v závěru měl tlak, kde nastřelil tyč, ale to bylo vše. Česká republika byla jasně lepší a dnes vyhrála naprosto zaslouženě.

Petr Čech chyboval ve všech předchozích kvalifikačních utkání. Jak s Nizozemskem, tak v Turecku i Kazachstánu. Přidal další chybu i dnes. Může jen poděkovat našich hráčům, že vždy zápas dokázali otočit! Opět se ukazuje, na co sází Mourinho v Chelsea, když nechává chytat mnohem lepšího Courtoase. Nevím – nevím, ale chce-li si Čech ještě někdy v Chelsea zachytat asi bude muset zapracovat na svých chybách. Obzvláště centry to je u něj obrovský průšvih! Ale ať jen nekritizujeme, bo od toho jsou jiné stránky, tak v závěru nás dnes i podržel skvělým zákrokem a zakoupil si tak odpustku!

Česká republika má tedy 12 bodů z 12 možných. Vedeme svou kvalifikační skupinu. Jen tak dál k světlejším zítřkům! Trenér Pavel VRBA na hrad!

 

Souhrn ostatních zápasů:

Česká republika – Island ( 2 – 1 )

Ázerbajdžán – Norsko ( 0 – 1 )

Belgie – Wales ( 0 – 0 )

Kypr – Andorra ( 5 – 0 )

Nizozemsko – Lotyšsko ( 6 – 0 )

Bulharsko – Malta ( 1 – 1 )

Itálie – Chorvatsko ( 1 – 1 )

Izrael – Bosna a Hercegovina( 3 – 0 )

Turecko – Kazachstán ( 3 – 1 )

Mohlo by se vám líbit