Senzace kola! Baník vyhrál na Spartě! Mladá Boleslav rozstřílela Příbram.

Největší šok zažili diváci na stadioně Letná na Spartě, kam zavítal v pátek ostravský Baník. Sparta dosud neztratila bod, naopak Baník ještě nevyhrál.

Hosté začali utkání výborně a hned v 5 minutě po obrovské chybě Matějovského poslal hosty do vedení Ján Greguš, jenž poslal kulatý nesmysl na vzdálenější tyč Bičíkovi branky. Golman neměl nárok zasáhnout a Baník vedl 1-0. Marek Matějovský tak navázal na chybu z Malme, kde stála chyba v podobě naprosto zbytečného faulu Spartu postup a šanci hrát letos Ligu mistrů. Sparta se nicméně snažila o vyrovnání, ale vše byly jen náznaky šancí. Tu opravdovou šanci si vypracoval až David Lafata, jenž z přímého kopu trefil v nastavení prvního poločasu pouze konstrukci Pavlenkovi branky.

Ani po poločase se obraz hry nezměnil. Sparta tvořila hru a Baník čekal na brejky. Sparta si ale žádnou 100% šanci nedokázala vytvořit a naopak Baník mohl ještě v 90 minutě navýšit své vedení. To se sice nestalo, ale Sparta nedokázala na gól Baníku z 5 minuty odpovědět vůbec a tak si Baník veze do Ostravy možná až nečekané 3 body.

„Nemyslím si, že jsme byli dnes horší, ale Baník dal gól a my ne!“ řekl po zápase David Lafata.

V dalším pátečním utkání přivítal Liberec celek z Dukly Praha. Fotbalovou nudu ukončil hvizdem sudí s konečným stavem 0-0.

V sobotu měla liga na programu 5 zápasů. Ten na góly nejpočetnější se odehrál v Mladé Boleslavi, kam zavítala příbram. Příbram hrála již od 15 minuty o jednoho hráče míň, když červenou kartu viděl Husar. Z následné penalty pak skóroval Wágner a Bolka vedla 1-0. O 2 minuty později již to bylo 2-0, když se trefil opět Wágner. Příbrami se podařilo sice snížit, ale hned o minutu později to bylo opět o 2 branky. Na konečných 4-1 pak upravil po změně stran Skalák. Boleslav tak porazila Příbram 4-1.